اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور

نوروز جشن تاب آوری است

نوروز جشن تاب آوری است در توصیف وتعریف تاب آوری ذکر این نکته ضروری است که یادآور شود برخلاف آنچه به خطا متداول گشته است تاب آوری برگشت پذیری نیست تاب آوری عبور موفقیت از ناملایمات است حفظ تعادل و پایداری و عبور موفقیت آمیز از آشفتگی ها را میتوان تاب آوری نامید

تاب آوری بر مدار اعتدال

تاب آوری بر مدار اعتدال میتواند متضمن سعادت باشد اعتدال در کار ، اعتدال در روابط و اعتدال در سلامت میتواند سه گانه ای الهام بخش و موثر باشد

اهمیت تاب‌آوری زنان

چرا تاب‌آوری زنان دارای اهمیت است؟ زنان به‌دلیل قضاوت‌های خانواده و جامعه که از ابتدای تولد، رشد و تربیت‌شان را تحت‌ تأثیر قرار می‌دهند، به مراتب نسبت به مردان، آسیب‌پذیرترند.زنان به‌دلیل آن‌که در نقش‌های مراقبتی تعریف می‌شوند، دغدغه‌هایی مراقبتی نسبت به فرزندان، همسر، والدین و نزدیکان دارند.

تاب‌آوری به معنی نبود آسیب نیست

تاب‌آوری به معنی نبود آسیب نیست ،گاهی شرایط سخت و بسیار دردناک، استرس‌آور است تاب‌آوری، کارکرد افراد در بهترین سطح ممکن در هر موقعیت و شرایط خاص است.

فقر دشمن تاب آوری است

فقر دشمن تاب آوری است  فقر دشمن تاب آوری و توانایی انسان است ترک خانه و خانواده و راهی خیابان شدن کمترین پیامد فقر است

پرورش تاب‌آوری در نوجوانان

پرورش تاب‌آوری در نوجوانان موضوع اصلی کتاب مهارت‌های ACT برای تنظیم هیجان و پرورش تاب‌آوری نوجوانان اثرکلی ویلسون از برجسته‌ترین روانشناسان جهان است

تاب آوری راز زنده مانی و زندگانی است

تاب‌آوری به بهبود وضعیت روانی، فیزیکی، اجتماعی و روحی و عملکرد ما در شرایط سخت کمک می‌کند.تاب آوری راز زنده مانی و زندگانی است با تاب‌آوری میتوانیم آرام‌تر و مفیدتر باشیم و از تمامی لحظات زندگیمان بیشتر لذت ببریم. کسانی که تاب‌آوری کمتری داشته باشند، تمایل کمتری به حضور در جامعه دارند و در نتیجه به تدریج کارشان را رها می‌کنند.

خودمراقبتی کلید تاب آوری است

خود مراقبتی کلید تاب آوری و سلامت است علم روان شناسی سال ها در پی کشف مولفه هایی بوده است که انسان با به کارگیری آنها بتواند روزهای بیشتری را خشنودتر و کارآمدتر زندگی کند خود مراقبتی کلید تاب آوری و سلامت است یافتن عواملی که به رضایتمندی و کارآمدی بیش تر فرد در زندگی منجر می­شود، ماموریت جدید روان شناسان عصر جدید است

دربحران و بلایای طبیعی چگونه با کودکان رفتار کنیم

در بحران و بلایای طبیعی، اغلب والدین سردرگم هستند که باید درباره آن با کودک خود صحبت کنند یا اتفاقات پیش‌آمده را از او پنهان کنند.
درحقیقت، کودکان بسیار بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید معنای گفت‌وگوهای شما از حوادثی را که رخ داده است، درک و دریافت می‌کنند. هنگامی که بزرگسالان با یکدیگر درباره یک بحران و حوادث رخ‌داده پس از آن صحبت می‌کنند، کودکان کاملا نظرات آن‌ها را جدی می‌گیرند.

رشد تحت تاثیر تاب آوری است

رشد تحت تاثیر تاب آوری است تاب‌آوری به عنوان توانایی افراد برای حفظ یک سطح نسبتاً پایدار و سالم عملکرد روانشناختی و جسمی بکار میرود آخرین تحقیقات در مورد رشد پس از سانحه می تواند امیدوارکننده باشد که ما احتمالاً قوی‌تر، خلاق‌تر و با معنای عمیق‌تری از گذشته ظاهر خواهیم شد.

آخرین اخبار

Translate »