برگزاری کارگاه تاب آوری در مجتمع رعد

0

نمایندگی مجتمع آموزشی رعد در کرمانشاه برای بیماران ضایعه نخاعی کارگاه آموزشی تاب آوری برگزار کرد .این دوره آموزشی در تاریخ 95/5/7 در محل نمایندگی این موسسه  برگزارشد.

خیریه آموزشی رعد سازمانی مردم نهاد است که در سال 1363 تاسیس و درسال 1393 نیز از سوی شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل موفق به اخذ مقام مشورتی در سازمان ملل موسوم  به ( اکوسوک ) گردیده است .

ماموریت و هدف رعد در ابتدا موضوعی ساده به نظر می‌رسید: آموزش‌های رایگانِ فنی و حرفه ای به توانیابان. ماموریتی که در انجام، بسیار سخت‌تر از آن بود که در ذهن پنداشته می‌شد. اما مسیر رعد هر چه سخت‌تر و پر فراز و نشیب‌تر شد، همیاران رعد را ثابت‌قدم‌تر از پیش ساخت.

پیشنهاد ما به شما

هرچند از ابتدا تلفیق آموزش‌های علمی کاربردی مورد توجه مسئولان قرار داشت، اما نبود امکان ادامه تحصیل معلولان جسمی ـ حرکتی در مراکز دانشگاهی، رعد را بر آن داشت تا نخستین مرکز دانشگاهی ویژه توان‌یابان کشور را در سال ۱۳۹۰ تأسیس کند.

در مجتمع رعد علاوه بر آموزش فنی حرفه‌ای خدمات  توانبخشی ( فیزیوتراپی، کاردرمانی)، مددکاری و مشاوره، کاریابی و اشتغال حمایتی نیز ارایه می شود. همچنین، ثبت رعد در سال ۱۳۷۷ توسط دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد(UNDPI)  به‌عنوان یک سازمان غیردولتی (NGO) و کسب مقام مشورتی از شورای اقتصادی- اجتماعی سازمان ملل (Ecosoc) در سال ۱۳۹۳ زمینه مناسبی برای حضور رعد در عرصه‌های بین‌المللی و ارتقای سطح آموزش داخلی را فراهم کرده است کارآموزان رعد می توانند به صورت رایگان از تمامی خدمات و تسهیلات رعد استفاده کنند و ناگفته پیداست که این حمایت‌ها تنها با جمع‌آوری کمک‌های سخاوتمندانه مردم تأمین می‌شود.

برگزاری کارگاه تاب آوری در مجتمع رعد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − دوازده =