تاب آوری نوجوانان و نقش رسانه

0

تاب آوری در نوجوانان و نقش رسانهتاب آوری در نوجوانان و نقش رسانه

این کتاب توسط ساناز اشکان و شاهین احمدزاده اراجی ، توسط انتشارات پژوهندگان راه دانش با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و در ۱۴۹ صفحه منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است .

کتاب درفصول پنجگانه  اختلالات رفتاری ، مدیریت والدین  ، تاب آورری ، تحقیقات ، رسانه ارایه گردیده است .

 

تاب آوری در نوجوانان و نقش رسانه

مشخص است که این پیامدها می توانند بسیار مهم باشند. گرانباری اطلاعات می تواند منجر به احساس واقعی اضطراب، احساس ناامیدی و ضعف، و خستگی ذهنی و روانی شود. همچنین می تواند مشکلات شناختی را ایجاد کند از جمله تصمیم گیری های اشتباه و تصمیم گیری های عجولانه (معمولا تصمیم های بد) چون مغز از تلاش برای پردازش این حجم از اطلاعات خسته است بنابراین باعث تصمیم کیری های عجولانه می شود. به همین دلیل است که برخی محققان اصطلاح “گرانباری شناختی” را به “گرانباری اطلاعات” ترجیح می دهند. پردازش حجم زیادی از اطلاعات، اغلب همزمان با انجام کارهای دیگر (عملکرد چندتکلیفی) انجام می شود مانند تماشای شبکه های اجتماعی در حین کار و غیره.

تحقیقات نشان داده اند که عملکرد چند تکلیفی (انجام چند کار همزمان) باعث افزایش ترشح هورمون های استرس، کورتیزول و آدرنالین می گردد که هر دو مربوط به واکنش “جنگ یا گریز” هستند.

با وجود این حجم از گرانباری اطلاعات، برای بهبود سلامت روان، چه می توان کرد؟ قطعا می توانیم انتظار داشته باشیم که به دیدن حجم زیادی از اطلاعات جدیدی که روزانه منتشر می شوند ادامه دهیم اما باور به اینکه ما می توانیم بر این موضوع تاثیر بگذاریم، انتظاری غیر واقع بینانه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − شش =