تاب آوری نوجوانان و نقش رسانه

0

تاب آوری نوجوانان و نقش رسانه نام کتابی است که انتشارات پژوهندگان منتشر کرده است.

تاب آوری رسانه، توانایی ارتباطات دیجیتال و سیستم‌های اطلاعاتی برای مقاومت در برابر اختلالات و بازیابی آن‌ها تعریف شده است، تاب آوری رسانه یا رسانه تاب آور تضمین تداوم و قابلیت اطمینان خدمات رسانه ای را در بر می‌گیرد. مطالعات نشان داده است که تاب آوری رسانه‌ها در اقتصاد دیجیتال بسیار مهم است، جایی که هم‌افزایی بین تاب‌آوری و کارایی می‌تواند توسعه ای با کیفیت بالا را بشارت دهد.

این کتاب توسط ساناز اشکان و شاهین احمدزاده اراجی ، توسط انتشارات پژوهندگان راه دانش با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و در ۱۴۹ صفحه منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است .

کتاب درفصول پنجگانه  اختلالات رفتاری ، مدیریت والدین  ، تاب آورری ، تحقیقات ، رسانه ارایه گردیده است .

تاب آوری در نوجوانان و نقش رسانه

<p>مشخص است که این پیامدها می توانند بسیار مهم باشند. گرانباری اطلاعات می تواند منجر به احساس واقعی اضطراب، احساس ناامیدی و ضعف، و خستگی ذهنی و روانی شود. همچنین می تواند مشکلات شناختی را ایجاد کند از جمله تصمیم گیری های اشتباه و تصمیم گیری های عجولانه (معمولا تصمیم های بد) چون مغز از تلاش برای پردازش این حجم از اطلاعات خسته است بنابراین باعث تصمیم کیری های عجولانه می شود. به همین دلیل است که برخی محققان اصطلاح “گرانباری شناختی” را به “گرانباری اطلاعات” ترجیح می دهند. پردازش حجم زیادی از اطلاعات، اغلب همزمان با انجام کارهای دیگر (عملکرد چندتکلیفی) انجام می شود مانند تماشای شبکه های اجتماعی در حین کار و غیره.

تحقیقات نشان داده اند که عملکرد چند تکلیفی (انجام چند کار همزمان) باعث افزایش ترشح هورمون های استرس، کورتیزول و آدرنالین می گردد که هر دو مربوط به واکنش “جنگ یا گریز” هستند.

با وجود این حجم از گرانباری اطلاعات، برای بهبود سلامت روان، چه می توان کرد؟ قطعا می توانیم انتظار داشته باشیم که به دیدن حجم زیادی از اطلاعات جدیدی که روزانه منتشر می شوند ادامه دهیم اما باور به اینکه ما می توانیم بر این موضوع تاثیر بگذاریم، انتظاری غیر واقع بینانه است.

در زمینه مدیریت اطلاعات، به ویژه در طول بحران، نقش تاب آوری و بهنگام بودن و هوشیاری رسانه ای برای مدیریت اثرات اطلاعات نادرست و افزایش تاب آوری افراد و سازمان‌ها مورد تاکید قرار می‌گیرد.

تاب آوری در فن آوری های نوین و شبکه های اجتماعی از آن جهت اهمیت دارد به ویژه در سناریوهای فاجعه، که در آن توانایی بازیابی و حفظ سطح قابل قبول عملکرد یک چالش مهم و موضوعی بسیار مهم است.

تاب آوری سایبری جنبه دیگری است از مدیریت رسانه هاست که، تمرکز بر ظرفیت سازمان‌ها برای پیش‌بینی، پشتیبانی، بازیابی و سازگاری با تهدیدات سایبری را، فراتر از اقدامات سنتی امنیت سایبری ارایه میکند

 

 

تاب آوری نوجوانان و نقش رسانه نام کتابی است که انتشارات پژوهندگان منتشر کرده است. تاب آوری رسانه، توانایی ارتباطات دیجیتال و سیستم‌های اطلاعاتی برای مقاومت در برابر اختلالات و بازیابی آن‌ها تعریف شده است

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 1 =