تاب آوری و سرطان ، جنبه های روانی اجتماعی

0

تاب آوری و سرطان ، جنبه های روانی اجتماعی

بر طبق روال هر هفته عصر امروز چهارشنبه ۴  آبان انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان کرمانشاه کارگاه آموزشی برگزار کرد.

این جلسه با تسهیلگری محمدرضا مقدسی همیار این انجمن در خصوص استرس پذیری بیماران به ویژه در بحران و اشتغالات خاص خانوادگی و اجتماعی آغاز شد .

به دنبال آن خدیجه عزیزی روانشناس و مترجم زبان اشاره همبستگی امید و خودگویی های مثبت را مورد بحث قرارداد

و از تاثیر آن در روند درمان با توجه به مشاهدات و تجربیات زیسته عنوان مطالبی را عنوان نمودند

در بخش پایانی طبق روال هرهفته تمرینات تن آرامی و رفع تنش با حضور دکتر افسانه آستین چپ برگزارگردید

پس از یکسال اجرای آزمایشی طرح  مدرسه تاب آوری عصر دیروز و با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان کرمانشاه  باحضور سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیر‌کل آموزش‌وپرورش و رئیس شورای بیماران خاص فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز کرد .
در ابتدای این مراسم فضل‌اله رنجبر سرپرست دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه قدرت معنویت و آگاهی بهترین ابزار برای پیروزی است گفت: به لطف الهی در سرزمین ما کسانی هستند که دردمند و دغدغه‌مند آلام مردم هستند که باید قدر‌دان این سرمایه‌های اجتماعی باشیم .
در ادامه سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: آموزش و پرورش استان برای حمایت و پشتیبانی از دانش‌آموزانی که خود یا خانواده‌هایشان به نوعی درگیر سرطان شده‌اند آمادگی کامل دارد.
وی در بخش دیگر سخنان خود گفت:انسان حاکم بر سرنوشت خویش است و این مهم با روحیه و توکل به خداوند بزرگ امکانپذیر خواهد بود.
عبدالحسین زهتابان رئیس انجمن بیماران سرطانی نیز اضافه کرد: تلاش و چشم‌انداز ما این است که بتوانیم برای تمامی شهروندان این خدمات آموزشی موثر را ارائه دهیم در همین راستا با شورای بیماران خاص استان هم هماهنگی و رایزنی‌های صورت گرفته است
محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب‌آوری و مترجم ۳۰ عنوان کتاب تخصصی در حوزه تاب‌آوری نیز در حاشیه این مراسم گفت: هر بیماری همراه خود اتمسفر روانی و متغیرهای روانشناختی خاص خود را دارد که می تواند در بهبودی و درمان پذیری مورد توجه قرار بگیرد.
گفتنی است؛ بالغ بر یکسال از اجرای آزمایشی طرح مدرسه تاب‌آوری به همت انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان کرمانشاه و خانه تاب‌آوری در همکاری و تعامل با کادر متخصص در بخش بالینی و بیمارستانی آن می‌گذرد.

 

.تاب آوری و سرطان ، جنبه های روانی اجتماعی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 10 =