تاب آوری و کیفیت زندگی

0

تاب آوری و کیفیت زندگی

جامعه معلولان استان کرمانشاه به میزبانی و حمایت اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه برگزارمیکند مدرس و تسهیلگر این دوره دکتر محمدرضا مقدسی مترجم بیش از ۳۰ عنوان کتاب و مدیر و موسس خانه تاب آوری است .جامعه معلولان ایران بصورت دوره ای کارگاههای تخصصی تاب آوری برگزار میکند.

مشارکت اجتماعی و مهارت آموزی واژه های طلایی تاب آوری معلولین است . با یکدیگر بودن سرمایه ماست و قدرت تاب آوری ما را در پیشگیری ، مقابله و برگشت به روزهای خوب زندگی تسهیل میکند چرا که اجتماعی کردن یک موضوع قدرت راه حل آن موضوع را افزایش میدهد.
در این مختصر قصد وهدف ما پرداختن به زندگی معنوی واهمیت و ضرورت آن نیست همین طور قصد ورود به مقوله و مساله مهم مهارت آموزی در زندگی معلولین را نداریم که این هردو بسیار پردامنه و مبسوط بایستی مورد توجه قرار گیرد.
مشارکت و فعالیت های مبتنی بر اجتماع معلولین دو گروه اصلی وعمده را به ما معرفی میکند گروه اول و اصلی که در واقع خود اجتماع یا جامعه معلولین هستند که میتوان آن را به ذینفعان و صاحب نفوذان در جامعه معلولان هم تقسیم بندی کرد.
اما گروه دیگر یا گروه دوم شامل سازمان ها و پژوهشگران و مربیان و…هستند که میتوانند با تعامل سازنده و مثبت با گروه اول سبب توسعه تاب آوری باشند.
به نظر میرسد اولویت اول در پیشگیری از بروز صدمات جسمی و روانی و انواع معلولیت ها معرفی تهدیدات و اطلاع رسانی ، آگاه سازی و آموزش باشد.
آموزش همیشه و در همه حال اثر بخش و راهگشاست و فقدان آموزش همیشه در همه حال و برای هر شخص میتواند آسیب زا باشد.
بنایراین در رتبه اول و اولویت اصلی تمامی برنامه های پیشگیرانه و توسعه تاب آوری ( آموزش) جای دارد.

 

تمامی این دوره های آموزشی برای همه علاقه مندان وشرکت کنندگان آزاد و رایگان خواهد بود .

 

تاب آوری و کیفیت زندگی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + بیست =