دومین دوره مشاوره و مددیاری اعتیاد

0

دومین دوره مشاوره و مددیاری اعتیاد توسط مؤسسه کاهش آسیب اجتماعی رویش و دانشگاه شهید بهشتی تهران برای علاقه مندان و درمانگران ؛ مشاوران و مددیاران اعتیاد و همچنین پزشکان و روانپزشکان و فعالان در تشکل های دولتی و غیر دولتی که در زمینه اعتیاد و آسیب های اجتماعی فعال هستند برگزار میگردد.

این دوره آموزشی ابعاد مختلفی را از پوشش خواهد داد که عبارتند از:

  • فیزیولوژی اعتیاد
  • تاب آوری و اعتیاد
  • نقش و کارکرد خانواده و اعتیاد
  • درمان و بهبودی از طریق ماتریکس
  • وسوسه و تمایل به مصرف مجدد و لغزش
  • فنون مشاوره اعتیاد و راغب سازی بیماران
  • تداخل و همبودی اختلالات روانپزشکی با اعتیاد

اعتیاد به مواد مخدر به عنوان جدی­ترین مسأله اجتماعی ایران، وجوه مختلف جامعه­ شناسی، روان­شناسی، حقوقی، سیاسی و پزشکی و روانپزشکی … دارد. به اعتقاد تحلیل­گران اجتماعی، اعتیاد به مواد مخدر، به ­عنوان یکی از مسائل پیچیده اجتماعی درعصر حاضر است که زمینه ساز بروز بسیاری از آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی می­باشد.
به عبارت دیگر رابطه اعتیاد با مسائل اجتماعی ارتباطی دو جانبه است؛ از یک­سو اعتیاد، جامعه را به رکود و انحطاط می­کشاند و از سوی دیگر پدیده­ ای است که ریشه در مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد

با این وجود برخی مطالعات نشان داده اند که افراد غیرمعتاد به طور معناداری دارای تاب آوری بالاتر نسبت به گروه های معتاد و بهبودیافته هستنددر اهمیت مشاوره و مددیاری اعتیاد میتوان گفت که لااقل بخش مهمی از درمان اعتیاد و بهبودی نتیجه یادگیری است که همکان باور داریم زندگی سالم همانند تاب آوری آموختنی است و بسیاری از مشکلات در حوزه سلامت بطور کلی نتیجه فقدان آموزش و اختلال در تاب آوری زیستی و روانشناختی است.

اعتیاد از گرایش انسان به اصول اخلاقی و معنوی و ارزش­های اجتماعی می کاهد  به­ گونه ای که آسیب شناسان اجتماعی، اعتیاد را جنگی بدون مرز نامیده اند.

پیشنهاد ما به شما

سازمان بهداشت جهانی مسأله مواد مخدر، اعم از تولید، انتقال، توزیع و مصرف را در کنار سه مسأله جهانی دیگر یعنی تولید و انباشت سلاح­های کشتار جمعی، آلودگی محیط زیست، فقر و شکاف طبقاتی، از جمله مسائل اساسی شمرده است که حیات بشری را در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در عرصه جهانی مورد تهدید و چالش جدی قرار می­دهد

این دوره آموزشی گفتمان های مختلف را در اعتیاد و مسیر درمان و بهبودی را مد نظر داشته و مسیر آموزش این دوره ناظر بر تمامی رویکردهاست .

دومین دوره مشاوره و مددیاری اعتیاد

دومین دوره مشاوره و مددیاری اعتیاد

دومین دوره مشاوره و مددیاری اعتیاد

دومین دوره مشاوره و مددیاری اعتیاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − شش =