مددیاری اعتیاد چیست و چگونه توصیف میشود ؟

تلفن ثبت نام : 09191206225

0

مددیاری اعتیاد چیست و چگونه توصیف میشود ؟ مددیاری اعتیاد یک حوزه مهم در حمایت و مشاوره افراد مبتلا به اعتیاد است مددیاری اعتیاد میتواند در توسعه تاب آوری افراد مبتلا به اعتیاد موثر واقع شود.

فرصت های شغلی مختلفی در زمینه مشاوره سوء مصرف مواد وجود دارد، از جمله مددیار یا مشاور اعتیاد چنین دوره هایی برای کسانی است که علاقه مند به فعالیت حرفه ای در زمینه اعتیاد هستند.

این حوزه شامل آموزش‌های مختلفی برای افرادی است که میخواهند به عنوان حامی ، مشاور و یا مددیاران اعتیاد فعالیت کنند. چنین دوره هایی شامل آموزش‌های حضوری و مجازی با هدف ارتقاء دانش و توانمندسازی در ارائه مشاوره و حمایت به افراد مبتلا به اعتیاد می‌باشد این آموزش‌ها شامل مباحث مختلفی از جمله روانشناسی، روانپزشکی، روش‌های درمان و پیشگیری اعتیاد و مهارت‌های مشاوره است.

مشاوره اعتیاد یک فرایند درمانی است که به افراد کمک می‌کند تا از اعتیاد خود به مواد مخدر، الکل، بازی‌های رایانه‌ای و… رهایی پیدا کنند. این نوع مشاوره شامل ارائه اطلاعات در مورد اعتیاد، تشخیص و درمان اعتیاد، مشاوره خانواده و همچنین پشتیبانی در فرآیند بازیابی است.

مهمترین موضوعات و سرفصل هایی که در دوره های آموزشی مددیاری و مشاوره اعتیاد ارایه میشوند عبارتند از :

پیشنهاد ما به شما

فیزیولوژی اعتیاد
تاب آوری و اعتیاد
نقش و کارکرد خانواده و اعتیاد
درمان و بهبودی از طریق ماتریкс
وسوسه و تمایل به مصرف مجدد و لغزش
فنون مشاوره اعتیاد و راغب سازی بیماران
تداخل و همبودی اختلالات روانپزشکی با اعتیاد
اعتیاد به مواد مخدر

این دوره های آموزشی برای افرادی ارائه می شود که می خواهند به عنوان مددیاران اعتیاد فعالیت کنند.

دوره مددیاری و مشاوره اعتیاد مشتمل بر آموزش های حضوری و مجازی است و به افراد مختلفی از جمله متخصصان روانشناسی، روانپزشکی، مشاوران اجتماعی، کارگران اجتماعی و دیگر افرادی که در حوزه اعتیاد فعالیت می کنند، ارائه می شود.

اگرچه برخی از منابع، بیماری اعتیاد را لاعلاج دانسته‌اند، اما این موضوع در دوره آموزشی مددیاری اعتیاد مورد بحث و بررسی قرار نمی‌گیرد. در واقع چنین فرصت هایی به افرادی که می خواهند به عنوان مددیاران اعتیاد فعالیت کنند، آموزش می دهد که چگونه به افراد مبتلا به اعتیاد کمک کنند و به آنها مشاوره و حمایت ارائه دهند.

چهارمین دوره مددیاری و مشاوره اعتیاد توسط مرکز رویش و با نظارت دانشگاه شهید بهشتی و با همراهی جمعی از متخصصین کشور در حال ثبت نام است شما هم چنانچه در زمینه اعتیاد و پیشگیری و درمان اعتیاد فعالیت دارید میتوانید از این فرصت برخوردار باشید.

 

مددیاری اعتیاد یک حوزه مهم در حمایت و مشاوره افراد مبتلا به اعتیاد است که میتواند در توسعه تاب آوری افراد مبتلا به اعتیاد موثر واقع شود

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.