کارکرد تاب آوری برای خانواده های آسیب دیده از اعتیاد چیست ؟

0

کارکرد تاب آوری برای خانواده های آسیب دیده از اعتیاد چیست ؟ آگاهی و شناخت هر چه بیشتر خانواده با مشکلی به نام اعتیاد و سومصرف مواد مخدر میتواند بخش مهمی در برنامه های پیشگیری از اعتیاد و کمک موثری به بهبودی و درمان مبتلایان به مواد مدر باشد .

توانایی و تاب آوری اعصای خاواده های آسیب دیده از دیده در واقع بخش مهمی از روند بهبودی و پیشگری است .

خانواده آگاه و آشنا با ابعاد مختلف روانشاختی و اجتماعی ، ابعاد پزشکی و انتطامی اعتیاد و شناخت از مسایل پزشکی یا روانپزشکی اعتیاد میتواند هم در پیشگیری و هم در بهبودی و درمان معتادان تاثیرات مثبت قابل توجهی داشته باشد.

از این رو و بمناسیت روز زن مراسمی در تالار اجتماعات فرهنگسرای شهید زارع مشکین دشت با حضور علاقه مندان و با حمایت و همراهی شهرداری مشکین دشت ، اداره بهزیستی شهرستان فردیس استان البرز و جمعیت خیریه تولد دورباره برگزار گردید .

در این مراسم دوتن از معتادان در حال بهبودی و هم وابسته ( از اعضای خانواده معتادان ) با ایراد سخنانی به تشریح تجربیات خود و تاثیرات خانواده و همسران در روند اعتیاد پذیری و بهبودی معتادان پرداختند

در بخش دیگری از این مراسم استاد سید مهدی عظیمی با بیان مسایلی در خصوص نقش مددکاری و امداد اجتماعی در موضوع اعتیاد رونق بخش این نشست بودند

کارکرد تاب آوری برای خانواده های آسیب دیده از اعتیاد چیست ؟

سخنران اختیامیه این مراسم محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب آوری بود وی سخنان خود را با تبریک و تهنیت بمناسبت روز زن و ستایش از همراهی و صبوری و رنجی که مادران و همسران و دختران افراد معتاد تحمل و تجربه میکنند آغاز کرد و در ادامه اضافه کرد که راهی سفر بهبودی شدن جز با همراهی و حمایت زنان میسر نخواهد و توانمند سازی زنان در سطوح مختلف خانوادگی و اجتماعی بخش مهمی از برنامه های پیشگیری است وی با تکرار این موضوع که زنان قلب خانواده و تاب اوری قلب هستند کارکرد تاب آوری و نفش زنان را مورد تاکید قرار داد .

 

در این مراسم نیز دوتن از بانوان که با گروههای دوازده قدم همکاری های مستمر و موثر داشتند  توسط شهرداری مشکین دشت با اهدا جوایزی تقدیر بعمل آمد.

شایان توجه اینکه مرکز پخش کشوری کتاب تاب آوری آروین هم با برپایی غرفه فروش کتابهای تاب آوری این مراسم را همراهی میکرد که با استقبال خوب شرکت کنندگان همراه  بود .

 

کارکرد تاب آوری برای خانواده های آسیب دیده از اعتیاد چیست ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + هفت =