افزایش سرعت موجب کاهش دقت است

سارا حق بین نویسنده و مترجم خانه تاب آوری

0

افزایش سرعت موجب کاهش دقت است سرعت در اغلب اوقات میتواند موجب کاهش دقت باشد یا موجبات غفلت و نادیده گرفتن بری از ابعاد و یا ضروریات باشد که این خود بنوعی آسیب بشمار آید.

آیا احساس می‌کنید مدام روی تردمیل زندگی می‌دوید؟ کاملاً مطمئن نیستید که چگونه استراحت می‌کنید یا احساس می‌کنید که همیشه باید کاری را انجام دهید؟

کاهش سرعت همیشه آسان نیست، اما دقیقاً همان چیزی است که ما برای تقویت رفاه و آسایش خود به آن نیاز داریم. کاهش سرعت نه تنها برای سلامتی ما خوب است، بلکه می‌تواند به ما کمک کند در حالی که کارهای بیشتری انجام می‌دهیم تاب آوری یبیشتر و  استرس کمتری داشته باشیم افزایش سرعت در اغلب اوقات میتواند موجب کاهش دقت و غفلت از برخی ابعاد باشد .
احتمالاً شما هم ایده کاهش سرعت را شنیده‌اید. اما دقیقاً به چه معناست؟ به این معنی است ‌که ما به معنای واقعی کلمه کارها را آهسته‌تر انجام دهیم، اگرچه ممکن است آهسته‌تر راه برویم یا به خودمان زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری یا پختن غذا بدهیم.

اما وقتی مردم در مورد کاهش سرعت صحبت می‌کنند، اغلب به این ایده اشاره می‌کنند که ما چیزهای بی‌اهمیت زیادی را روزانه انجام می‌دهیم. به عنوان مثال، وقتی ذهن ما سرعت می‌گیرد، عملکرد و اثربخشی ما کندتر یا ضعیف‌تر می‌شود.

این آهسته بودن نیست که ما لزوماً به دنبال آن هستیم. این احساسی است که ما برای انجام کارهای مهم زمان داریم. ما می‌توانیم کارهای روزانه خود را انجام دهیم، استرس نداشته باشیم و احساس کنیم زمانی برای استراحت، حضور و لذت بردن از چیزهای خوب زندگی داریم.

پیشنهاد ما به شما
    مکث‌های عمدی انجام دهید. تصور می‌شود که مکث‌های عمدی می‌تواند به نتایج بهتری منجر شود. به طور خاص‌تر، وقت گذاشتن برای در نظر گرفتن چیزی عمیق‌تر ممکن است به ما کمک کند تا با وضوح، شتاب و تأثیر بیشتری عمل کنیم. اگر ما کمی زمان بیشتری برای فکر کردن به سوالاتی که در زندگی با آن‌ها مواجه می‌شویم به خود اختصاص دهیم، احتمالاً می‌توانیم به پاسخ‌های بهتری برسیم. مکث، به جای عجله کردن، می‌تواند به مغز ما کمک کند تا بهتر کار کند.

 

    • مراقبه ذهن‌آگاهی را کاوش کنید. وقتی مغز ما دائماً در حال بررسی لیست کارهایی است که در مورد آینده‌ای که در انتظارش است نگران است یا در مورد گذشته نشخوار می‌کند، واقعاً مهم نیست که بدن ما چقدر کند حرکت می‌کند زیرا ذهن‌های ما در حال مسابقه هستند! به همین دلیل پاکسازی افکارمان با مدیتیشن ذهن‌آگاهی می‌تواند مفید باشد.

 

    زمان کمتری را با گوشی خود صرف کنید. ما اغلب احساس گیجی می‌کنیم و نیاز به استراحت از روزهای پرمشغله خود داریم، ما دائماً گوشی‌هایمان را بر می‌داریم و در رسانه‌های اجتماعی، اخبار، یا وب‌سایت‌های مختلف پیمایش می‌کنیم. اما بوسیله تمام این فعالیت‌ها، ما حجم عظیمی از اطلاعات را در مدت زمان کمی مصرف می‌کنیم و این برعکس کاهش سرعت است.

 

    • یک فضای آرام پیدا کنید. فضاهایی با سر و صدا، شدت و حرکت زیاد می‌توانند سیستم‌های استرس را فعال کرده و بدن را تحت تأثیر قرار دهند. به همین دلیل است که برای کاهش سرعت، قرار گرفتن در یک محیط آرام‌تر می‌تواند پاسخ‌های بدنی ما را با هوشیاری بالا خنثی کند و به ما کمک کند احساس کندی بیشتری داشته باشیم. زندگی در سراسیمگی و دستپاچگی غرق شده است شتابزردگی و عجله متداول و فراگیر شده است آن را با کمی تامل و آهستگی میتوان نجات داد .

 

افزایش سرعت موجب کاهش دقت است

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.