تاب آوری در مرکز مشاوره رها رشت

0

تاب آوری در مرکز مشاوره رها رشت

نشست تخصصی تاب آوری ( از آرمان تا واقعیت  ) برای علاقه مندان و مخاطبان مرکز مشاوره رها در شهرستان رشت برگزار شد .در این  نشست آموزشی  بر چرخه تاب آوری، نقش هیجانات مثبت، اهمیت برنامه های مهارت آموز و نقش حمایت های اجتماعی شد.

تاب آوری در مرکز مشاوره رها رشت نشست تخصصی تاب آوری ( از آرمان تا واقعیت  ) برای علاقه مندان و مخاطبان مرکز مشاوره رها در شهرستان رشت برگزار شد .بنابر همین گزارش از خانه تاب آوری اهمیت احساسات مثبت در ادبیات تحقیق تاب آوری بخوبی توسعه یافته است.

مطالعات روانشناسی مثبت نشان میدهد که هیجانات مثبت به طور قابل توجهی با سطوح بالاتر تاب آوری و سلامت جسمانی همبستگی نشان داده است.

در حالی که از جانب دیگر احساسات منفی می توانند اثراتی منفی بر سلامت روان و بهزیستی روانشناختی داشته باشند.

تامل در چنین مواردی نشان میدهد که تاب آوری میتواند به عنوان بهترین پیش بینی کننده سلامت کماکان مورد توجه باشد چرا مشاهدات نشان میدهد افراد با سطوح بالاتر تاب آوری بهتر می توانند با ناملایمات کنار بیایند،که به تبع آن کمتر هم صدمه ببینند . حتی از جانب دیگر از خود در برابر علائم افسردگی محافظت کنند، و عملکرد روانی اجتماعی خود را بهبود بخشند.هیجانات و احساسات مثبت به محافظت از ما در برابر استرس کمک می کند

نکته قابل توجه اینکه هیجانات مثبت بخودی خود میتوانند به ایجاد تاب آوری منجر شوند در حالیکه در مواردی هم بازتاب و نشانه ای از تاب آوری روانی افراد بحساب می آیند.احساسات مثبت می توانند با افزایش رضایت شغل نیز همبستگی نشان دهند.

 آنچه که مسلم است احساسات مثبت یک جنبه حیاتی از تجربه انسان است احساسات مثبت را می توان به انواع کم انرژی و پرانرژی طبقه بندی کرد. احساسات مثبت کم انرژی شامل احساس پذیرش و کنجکاوی است، در حالی که احساسات مثبت با انرژی بالا شامل هیجان، شادی و سرخوشی است.

برخی از هیجانات مثبت عبارتند از قدردانی، شادی، امید، فروتنی، شیفتگی، بصیرت، علاقه، شیفتگی، شادی، مهربانی، دوست داشتن، عشق، غرور، آرامش و اعتماد این احساسات با پیامدهای مثبتی مانند افزایش تاب آوری، روابط بهتر و بهبود سلامت مرتبط هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − دوازده =