تمرینات روانشناسی مثبت

0

تمرینات روانشناسی مثبت

این کتاب توسط دکتر “هوگو آلبرتز” متخصص در مدیریت خویشتن و ذهن آگاهی  نوشته شده است

همکار وی «سف فونتین پنیک» هم در حوزه کارآفرینی و روانشناسی مثبت فعالیت دارد .

این کتاب به همت محمدرضا مقدسی ترجمه و توسط  انتشارات سخنوران شده است .

این کتاب از سه فصل با موضوعات توانمندی، ارزش ها و خود شفقتی  تشکیل شده است

این اثر برای علاقه مندان به روانشناسی مثبت، کوچینگ و تمام کسانی که دغدغه رشد و توسعه خود یا دیگری را دارند توصیه شده است .

این کتاب توسط دکتر “هوگو آلبرتز” متخصص در مدیریت خویشتن و ذهن آگاهی و همکار وی «سف فونتین پنیک» که در حوزه کارآفرینی و روانشناسی مثبت فعالیت دارند نوشته و توسط “محمدرضا مقدسی” ترجمه و توسط انتشارات سخنوران منتشر و روانه بازار کتاب گردید.

این کتاب علاوه بر مقدمه و سخن پایانی از سه فصل با موضوعات توانمندی، ارزش ها و خود شفقتی در چاپ اول با شمارگان هزار نسخه در ۴۴ صفحه و با قیمت ۳۸ هزار تومان برای علاقه مندان به روانشناسی مثبت، کوچینگ و تمام کسانی که دغدغه رشد و توسعه خود یا دیگری را دارند روانه بازار کتاب شده است.

مترجم این کتاب روز یکشنبه در خصوص این کتاب به خبرنگار ایرنا گفت : ارائه تمرینات سه گانه ای از ابزارهای روانشناسی مثبت هدف اصلی این کتاب است و در طی سال‌های گذشته، روانشناسی مثبت از طریق کمک به متخصصان و محققان، به طور روزافزون مورد توجه قرار گرفته است.

محمدرضا مقدسی ادامه داد : این توجه منجر به شکل‌گیری بینش ارزشمندی در خصوص یک زندگی شاد و رضایت‌بخش شده است و بعلاوه، روانشناسی مثبت ابزارهای زیادی را در اختیار ما قرار داده است تا بوسیله‌ آنها به رشد و شکوفایی برسیم و بر سختی‌های زندگی نیز فائق آییم.

وی افزود : نکته حایز اهمیت این است که تمرینهای این کتاب جایگزین یک برنامه‌ مصوب در کوچینگ نیستند، که توصیه می‌کنیم پیش از اینکه خود را یک «کوچ روانشناسی مثبت» بنامید و پیش از اینکه مراجعین و بیماران را ببینید و با آنها همراهی کنید.

مقدسی گفت :به بعنوان نمونه، اگر شما یک درمانگر و حتی دارای پروانه فعالیت هستید، توصیه می‌شود که از این تمرین‌ها در حوزه‌ی تخصص خود استفاده کنید (مثلا روانشناسی بالینی) ؛ یک معلم مدرسه نیز ممکن است از این تمرین‌ها در کلاس استفاده کند، اما کاربرد بالینی از این ابزارها مورد تایید نبوده و توصیه نخواهد شد.

این استاد دانشگاه افزود: در این کتاب می خوانیم اشخاص نه تنها می‌توانند از توانمندی‌هایی برخوردار باشند، بلکه می‌توانند توانمندی‌های خود را ارتقا بخشیده و همچنین توانمندی‌های جدیدی را ایجاد کند اما اگر توانمندی‌های آنها نادیده گرفته شود ممکن است، تحلیل بروند.

 

 

 

تمرینات روانشناسی مثبت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =