اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور

یاد ایام / درج خبر معرفی و رونمایی سایت تاب آوری توسط پرتال جامع ستاد مبارزه با مواد مخدر

رونمایی خانه تاب آوری

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه، علی شمشیری ضمن قدردانی از متولیان موسس این سایت اظهار داشت: به لطف توانمندی فعالان عرصه پیشگیری از اعتیاد استان این سایت برای اولین بار درایران و به زبان فارسی در استان کرمانشاه تاسیس و رونمایی شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه تاب آوری را یک سازه روانشناختی حائز اهمیت در رویکرد پیشگیری از اعتیاد دانست و گفت: با ‏تاسیس این پایگاه اینترنتی از توانمندی و تجربه فعالان این حوزه جهت پیشبرد رویکرد پیشگیری از ‏اعتیاد بهره مند خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه، علی شمشیری ضمن قدردانی از متولیان موسس این سایت ‏اظهار داشت: به لطف توانمندی فعالان عرصه پیشگیری از اعتیاد استان این سایت برای اولین بار درایران و ‏به زبان فارسی در استان کرمانشاه تاسیس و رونمایی شد.

وی افزود: تاب آوری یک سازه روانشناختی حائز اهمیت در رویکرد پیشگیری از اعتیاد است که امیدواریم با ‏تاسیس این پایگاه اینترنتی ؛ بتوانیم از توانمندی و تجربه فعالان این حوزه جهت پیشبرد رویکرد پیشگیری از ‏اعتیاد بهره مند شویم ‏.

در ادامه محمد رضا مقدسی مدرس تاب آوری وموسس این سایت در خصوص ضرورت تاسیس این پایگاه ‏اینترنتی گفت: با توجه به عدم امکان دسترسی عموم به مباحث و مطالب این حوزه با ترجمه غیر فارسی و ‏همچنین حائز اهمیت بودن موضوعات آن لازم دیدیم که با باگذاری این مباحث به زبان فارسی در یک پایگاه ‏اینترنتی مشخص در جهت تقویت رویکرد این حوزه برای حمایت بیشتر از معتادان بهبود یافته و خانواده های ‏درگیر و آسیب دیده گامی هدفمند برداریم و میزان برد آن را افزایش دهیم .

وی در تعریف مفهوم تاب آوری گفت: فلسفه تاب آوری بسیار گسترده است و تعاریف زیادی در رابطه با آن ‏عنوان شده است اما در مجموع می توان گفت که مبنای تمامی مباحث حوزه سلامت می تواند تاب آوری باشد ‏چرا که سازه ای است که امکان تعامل و سازگاری و سازندگی در شرایط آسیب زا و پرتنش را فراهم می کند ‏.

همچنین فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه با حضور دراین مراسم از اولین سایت تاب آوری رونمایی کرد.‏

لازم به ذکر است این سایت به آدرس ‏resiliency.ir‏ در دسترس علاقه مندان می باشد .

 

کد خبر کد خبر : ۲۰۴۱۴

خانه تاب آوری پرتال پرتال جامع ستاد مبارزه با مواد مخدر 

 

Imagehome of resiliency.ir 1

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت

یادداشت

مقالات تاب آوری

ما در بوکبال حضور داریم

باشگاه تاب‌آوری

پایداری، پرورش، تقویت و توسعه تاب آوری ایران
کلیک کنید
Translate »