نان هندرسون ( Nan henderson )

0

 

دکترنان هندرسون تاب آوری ایالات متحده را به شهرتی هانی رسانده است دکتر نان هندرسون استاد مددکاری اجتماعی و از نام آوران تاب آوری دنیا و چهره ای شناخته شده دراین حوزه به شمار می آید وی در سال ۱۹۹۶ به همراه بونی برنارد ( موسسه تاب آوری در عمل) را با تمرکز به تقویت و ترویج تاب آوری روانشناختی تاسیس کرد او مدیر و موسس www.resiliency.com  است . کشور عزیزمان نیز به همت محمدرضا مقدسی در زمره کشورهایی است که در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری (www.resiliency.ir) است .دکترنان هندرسون تاب آوری ایالات متحده را به شهرتی جهانی رسانده است دکتر نان هندرسون استاد مددکاری اجتماعی و از نام آوران تاب آوری دنیا و چهره ای شناخته شده دراین حوزه به شمار می آید وی در سال ۱۹۹۶ به همراه بونی برنارد ( موسسه تاب آوری در عمل) را با تمرکز به تقویت و ترویج تاب آوری روانشناختی تاسیس کرد او مدیر و موسس www.resiliency.com  است .

کشور عزیزمان نیز به همت محمدرضا مقدسی در زمره کشورهایی است که در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری (www.resiliency.ir) است .

موسسه تاب آوری در عمل مطالعه و تحقیق و پژوهش در تاب آوری را موضوع کار خود میداند . خانم هندرسون حداقل در ۲۵ کشور دنیا برای تدریس و آموزش تاب آوری دعوت شده است .آثار خانم نان هندرسون در نقاط مختلف دنیا مورد توجه بوده و برخی از آثار ایشان حداقل به زبانهای فرانسوی ، روسی و اسپانیایی نیزترجمه شده است .

هم چنین کارگاههای آموزش تاب آوری توسط خانم هندرسون حداقل در ۴۵ ایالت امریکا برگزار گردیده واین روند کماکان ادامه دارد .

ازخانم هندرسون مقالات متعدد و ۵ کتاب تخصصی در زمینه تاب آوری منتشر شده است . وی هم چنین در مدرسه ملی مددکاران اجتماعی و نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا و چندین موسسه پیشگیری و ارتقائ سلامت و مراکز دانشگاهی مشغول تدریس تاب آوری است .

خانم نان هندرسون بعنوان متخصص تاب آوری و استاد مددکاری اجتماعی درسرتاسر دنیا شناخته شده است. از ایشان کتابهای تاب آوری در مدارس توسط دکتر محمدرضا مقدسی و عفت حیدری ترجمه و منتشر شده است و هم چنین کتاب ره نمای تاب آوری هم توسط مقدسی و هما نیابتی ترجمه و نشر ورجاوند آن را منتشر کرده است.

نان هندرسون نان هندرسون مقالاتی در مورد تاب آوری، سلامت روان، رشد مثبت جوانان و بهبود مدرسه نوشته است که  اغلب بر اهمیت تاب آوری در پرورش عزت نفس و موفقیت در زندگی تاکید دارد. دکتر نان هندرسون رئیس موسسه تاب آوری در عمل است که یک شرکت آموزشی و انتشاراتی است که بر تاب آوری، سلامتی، رشد مثبت جوانان و بهبود  شرایط مدرسه وبرنامه های آموزشی تمرکز دارد.

 ایشان در واقع بنیانگذار و رئیس Resiliency In Action، Inc است که از سال 1996 به ارائه مطالب آموزشی و انتشاراتی در زمینه تاب آوری پرداخته است.

نان هندرسون مقالاتی در مورد تاب آوری، سلامت روان، رشد مثبت جوانان و بهبود مدرسه نوشته است که  اغلب بر اهمیت تاب آوری در پرورش عزت نفس و موفقیت در زندگی تاکید دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =