ژورنال کلاب تاب آوری و سرطان پستان

0

ژورنال کلاب تاب آوری و سرطان پستان

اولین ژورنال کلاب تاب آوری و سرطان پستان در کرمانشاه برگزارشد عصر امروز با حضور علاقه مندان و جمعی از مبتلایان و بیماران بهبود یافته و اعضای سازمان مردم نهاد افق سلامت و در محل موسسه دکتر پاپ زن با 

حضور افتخاری مهتاب بابا حیدری ( اولین شالدار خانه تاب آوری ) که خود نیز بیمار بهبود یافته سرطان میباشد در این جلسه علاوه بر مقدماتی درروند چاپ مقالات علمی وپژوهشی مروری نیز بر دومقاله نمونه انتشاریافته  در زمینه تاب آوری و سرطان پستان نیز صورت گرفت.توضیخ اینکه ماه اکتبر ماه اطلاع رسانی در خصوص سرطان پستان است ، نماد ونشان این بیماری ربان صورتی است .

اکتبر را نباید تنها یکی از ماه های میلادی دید، بلکه این ماه زمانی برای افزایش آگاهی نسبت به سرطان پستان به عنوان یکی از مهم ترین سرطان ها در سراسر جهان است که سالیانه آمار زیادی از مرگ و میر را به خود اختصاص می دهد.

در طول ماه اکتبر بسیاری از افراد در تلاش هستند تا برای افزایش آگاهی متمرکز بر سرطان پستان متحد شده و نهادهای بین المللی و مللی زیادی جهت بالا بردن سطح آگاهی زنان و البته آقایان در این زمینه، تلاش می کنند.

سرطان پستان دومین علت اصلی مرگ و میر در میان زنان است و بازمانده های این بیماری یعنی کودکان و همسرانی که با از دست دادن مادر یا همسر خود، برای همیشه در اندوه فرو می روند، نیز قابل توجه هستند. با این حساب آگاهی رسانی در زمینه سرطان پستان و بالا بردن سطح دانش جهانی در خصوص روش های تشخیصی زودهنگام و درمان های سریع، نه تنها جان زنان بسیاری را نجات خواهد داد، بلکه خانواده های متعددی را نیز از یاس و غم و اندوه، دور خواهد کرد.

افزایش احتمال زنده ماندن پس از ابتلا به سرطان پستان، یک فرمول بیشتر ندارد و آن هم تشخیص به موقع است. به این معنا که بیشتر تلاش ها در طول ماه آگاهی رسانی نسبت به سرطان پستان یعنی اکتبر، تشویق به انجام معاینات بالینی پستان، ماموگرافی، سونوگرافی و … است.

ژورنال کلاب تاب آوری و سرطان پستان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + بیست =