کارگاه تاب آوری در گرگان برگزارشد

0

کارگاه تاب آوری در گرگان توسط اداره کل بهزیستی 

کارگاه تاب آوری در گرگان برگزارشد اداره کل بهزیستی استان گلستان برگزارکننده این کارگاه آموزشی یکروزه  تاب آوری برای مشاوران ، روانشناسان و مددکاران اجتماعی  طرح محب بود.

تسهیلگر این دوره آموزشی محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب آوری  و محل برگزاری آن  سالن ورکشاپ اداره بهزیستی شهرستان گرگان بود.

مفاهیمی که دراین دوره آموزش تاب آوری مطرح گردید بر تاب آوری در مواجهه با وقایع طبیعی و بحران های انسان ساز متمرکز بود به گزارش خبرنگار فرتاک نیوز از گرگان بلایای طبیعی همواره یکی از عوامل تهدیدکننده برای زندگی بشر در جهان به شمار می‌روند.

ایران از جمله کشورهای مستعد جهان در وقوع حوادث و بلایای طبیعی است و میدانیم  که کودکان، سالمندان، معلولین، مال‌باختگان و بسیاری دیگر از بازماندگان این گونه حوادث ممکن است دچار بهت و افسردگی‌های شدید یا اختلالات و تنش های روانی شوند که البته میتوان با مداخلات روانشناختی ساختارمند درچارچوب طرح محب مشاوره و مددکاری به یاری آنها رفت

آموزش تاب آوری روانی  از این جهت حایز اهمیت است که میدانیم  مزید بر بر خسارات مالی و اقتصادی ناشی از حوادث طبیعی وانسان ساخت، آسیب‌های روانی واجتماعی پس از حوادث نیز مهم و قابل توجه می‌باشد موضوعی که میتواند با حمایت های روانی اجتماعی و مداخلات بهنگام در توسعه تاب آوری آسیب دیدگان موثر باشد

طرح محب طرحی است که توسط دفتر مشاوره سازمان بهزیستی کشور طراحی و تدوین شده است و اعضای محب همگی دارای تخصص و تجربیات مرتبط با بحران و مداخلات روانی و اجتماعی هستند که پس از وقوع حادثه در محل حضور یافته و به ماموریت خویش از جمله غربالگری و امداد اجتماعی میپردازند .

نکته حایز اهمیت این است که در طرح محب جذب و بکارگیری نیروهای داوطلب نیز پیش بینی شده و از این جهت هم ظرفیتی بزرگ برای مشارکتهای مردمی در جهت تاب آوری اجتماعی فراهم آورده است .

کارگاه تاب آوری در گرگان برگزارشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 12 =