اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور

Resilience training for firefighters

آموزش تاب آوری به آتش نشانان

این کتاب به تمامی آتش نشانان دنیا که خدمتگزارانی فداکار و جان برکف بخاطرتلاش و جانفشانی های بی شائبه که شایسته تقدیر وستایش هستن تقدیم میگردد .

 

آموزش تاب‌آوری به آتش‌نشانان : (رویکردی مربوط به پیشگیری از مشکلات سلامت رفتاری)/نویسندگان کارن‌اف دپا ، جودیت سالتس برگ ؛ مترجم نیلوفر شریفی توسط انتشارات محقق اردبیلی منتشر شده است .

این کتاب به تمامی آتش نشانان دنیا که خدمتگزارانی فداکار و جان برکف بخاطرتلاش و جانفشانی های بی شائبه که شایسته تقدیر وستایش هستن تقدیم میگردد .

این کتاب در فصول ششگانه ای خود در ۱۵۷ صفحه ابعاد مختلفی از تاب آوری در چارچوب فرهنگ خدمت آتش نشانی و روانشناسی مثبت را به بحث گذاشته است

 

از موارد مهم دیگری که در کتاب آموزش تاب آوری به آتش نشانان آورده شده است :

مبحث مدار امید و تاب آوری است و در بخش دیگری از این کتاب دوره افزایش کیفیت فعل و انغعالات اجتماعی و مهارت های پایه برای ایجاد تاب آوری ومعرفی مدل ABC و شناسایی تله های فکری و توصیف مسیر توسعه تاب آوری و رسیدن به اندیشه متعالی میباشد

دکتر نیلوفر شریفی متخصص روانشناسی سلامت و مترجم در بخشی از ترجمه این کتاب آورده است آموزش تاب آوری برای آتش نشانان و نهــایتـــا توسعه مفهوم تاب آوری در محیط های آتش نشانی نه تنها شدنی بلکه اساسی و ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت

یادداشت

مقالات تاب آوری

ما در بوکبال حضور داریم

باشگاه تاب‌آوری

پایداری، پرورش، تقویت و توسعه تاب آوری ایران
کلیک کنید
Translate »