استودیو آزاد هنردرمانی چیست ؟

استودیو آزاد هنر درمانی برای اولین بار درکشور در کلینیک شیوا به اجرا در آمد

0

استودیو آزاد مکانی است که برای کار با ابزار هنری مختلف جهت سفر به درون و ناگفته های افراد طراحی شده است.
ارزیابی و آنالیز دست سازه ها توسط هنردرمانگر صورت می‌گیرد . و مراجع با توجه به مسیری که در جلسات طی می‌کند ، در صورت احساس نیاز و علاقه ، میتواند از جلسات خصوصی برای پیشبرد استفاده کند.

استودیو آزاد هنردرمانی برای اولین بار در ایران به همت دکتر شقایق هاشمی شکفته هنر درمانگر و عضو خانه تاب آوری در کلینیک شیوا  برگزار میشود.

استودیو آزاد هنردرمانی هم اکنون با تسهیلگری دکتر شقایق هاشمی شکفته روانشناس تربیتی در رده های سنی مختلف و زیرشاخه های متنوع در حال ثبت نام و برگزاری است .

دکتر شقایق هاشمی شکفته روانشناس و هنر درمانگر است از میان آثار ایشان میتوان به کتابهای هنردرمانی انتزاعی و هنر برای تاب آوری اشاره کرد ایشان مدرس و تسهیلگر دوره های آموزشی هنر درمانی است و برای اولین بار در کشور به همراهی و حمایت کلینیک شیوا استودیو آزاد هنردرمانی را اجرا کرده است .

کلینیک شیوا تهران به مدیریت دکتر علی قایدنیا جهرمی مصمم است بعنوان اولین مرکز ارایه دهنده استودیو آزاد هنردرمانی بستر ساز توسعه این روش کارآمد برای هنردرمانگران کشور باشد

توسعه این روش که چشم اندازی تازه برای روانشناسان و هنردرمانگران کشور بشمار می آید به یقین از ضروریات روانشناسی و هنردرمانی برای کشور عزیزمان است .

در این روش از شاخه های مختلف هنردرمانی از قبیل نقاشی درمانی ، سفال درمانی ، عکاسی درمانی، موسیقی درمانی، تاتر درمانی، قصه درمانی، شعر درمانی ، ریتم و حرکت …. استفاده میشود. شرکت کنندگان و علاقه مندان به این رویکرد درمانی برای ورود و خروج و استفاده از ابزارها راهنمایی های لازم را دریافت خواهند کرد بنا بر این تمامی درمانجویان در هر مقطع سنی میتوانند از این نوع ارایه خدمت در هنر درمانی برخوردار باشند .

هنردرمانی رویکردی جذاب و لذتبخش است نظر به اینکه ذات انسان دوستدار هنر و زیبایی است استفاده و کاربست هنر به بهبود ناراحتی های روحی کمک خواهد کرد.

در استودیو آزاد هنردرمانی فضایی جذاب با ابزارهایی متنوع در اختیار علاقه مندان قرار داده میشود تا به واکاوی -برون ریزی و شناخت خویش بپردازند.

هنر درمانگر روانشناس و یا پزشکی است که با شاخه های مختلف هنری آشنایی کافی دارد به شکلی که قادر است تیم درمان را مدیریت و هدایت کند یکی از مسیرهای موثر و جذاب در بهبود و توسعه تاب آوری هنر درمانی است .

 

استودیو آزاد هنردرمانی چیست ؟ دکتر شقایق هاشمی شکفته  روانشناس و هنر درمانی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =