فلسفه کوچینگ این است ،مثبت باشید !

0

فلسفه کوچینگ این است : مثبت باشید

مثبت باشید! این فلسفه کوچینگ است که به ما در تقویت و توسعه تاب آوری کمک میکند تا از راه و مسیری مثبت میتوانیم بر چالش های منفی غلبه کنیم . بین دانستن و انجام دادن اغلب شکافی عمیقی وجود دارد.  کوچینگ هدایت و حمایت مثبتی است که که دانایی را تقویت و اقدام موثر را رهنمون می شود.

داشتن یک چشم انداز مثبت برای آندسته از کسانی که در عرصه کوچینگ به دیگران کمک می کنند تا زندگیشان را به سمت بهتر شدن تغییر دهند، بسیار ضروری است.  ذهن آگاهی و عادتهای مثبت کوچینگ برای داشتن تاثیر بهتر روی ارتباط با دیگران بسیار اهمیت دارد  وباعث می شود از رسیدن به نتیجه و روابط بهتر با مراجعین لذت بیشتری ببریم.

این یک واقعیت است که ما امروزه، نسبت به هر زمان دیگری با وجود فشارهای کاری زندگی شلوغ تر و سخت تری داریم.   گاهی اوقات زندگی می تواند دشوارتر هم باشد، چیزهایی اتفاق می­افتد که ما  دوست نداریم و ما را ناراحت میکند. بعنوان یک کوچ، اگر خود شما زندگی سالم و شادی نداشته باشید حس درونی شما تأثیر بسیار مضری بر تیم شما دارد. زیرا در این صورت چگونه می توانید از تیم خود انتظار سلامت و شادابی داشته باشید؟

ما بخوبی میدانم که هیچ تسکین و تغییری برای آنچه در گذشته اتفاق افتاده ، وجود ندارد پر واضح است که الان هم نمیتوانیم چیزی را تغییر دهیم. پس باید برای خلق آینده ای روشن تلاش کنیم.

ما بخوبی میدانیم بین دانستن و انجام دادن اغلب شکافی عمیقی وجود دارد کوچینگ هدایت و حمایت مثبتی است که دانایی را تقویت و اقدام موثر را هدایت میکند. تعهد و تمایل به کوچینگ تمایل به سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری ویژه ای که نتایجی درخشان در پی دارد حتی در مدیریت و علوم سازمانی هم این موضوع مصداق دارد چرا که وجه تمایز و رقابت سازمانی را در نهایت منایع انسانی تعیین میکند.

این برخورداری از کوچینگ و هدایت توانایی هاست که سازمان را به سود میرساند این کوچینگ و مسیر مثبت است که توانایی و تاب آوری سازمانی را توسعه میدهد.  نگرش مثبت باعث واکنش زنجیره ای افکار، رویدادها و نتایج مثبت می شود.  این یک کاتالیزور است . جرقه می زند و ناگهان نتایج غیر معمولی را به بار می آورد!…

کوچینگ مثبت یک رویکرد ساده نیست.  برعکس ، از عقاید و نگرش های خاصی در مورد پویایی و عملکرد انسان برای غلبه بر چالش ها و کسب نتایج مطلوب استفاده می کند.

   کوچینگ مثبت:

  • تلاش شما را متمرکز تر میشود و انرژی روحی و جسمی کمتری هدر می دهید زیرا شما و تیمتان نتایج و انتظارات مشابهی را دنبال میکنید.
  • تیم شما تصمیمیات بهتری میگیرند زیرا بسیارفعال و هدفمند هستند.
  • تیم شما بر رفتار و نوآوری هایش مالکیت بیشتری دارد زیرا دائما در تلاش است تا راه حل های جدید پیدا کند.
  • تیم شما مسئولیت پذیری و در نتیجه پاسخگویی بهتری دارد زیرا عملکرد شخصی خود را می شناسد.
  • اعضای تیم شما تعهد و همکاری عمیق تری نسبت به هم دارند دلیل اینکه تیم شما احساس قدردانی و ارزشمند بودن میکند.

در نتیجه یک تیم سازنده تر ، با روابط بهتر و عملکرد مثبت و پایدار وجود خواهد داشت.

کتاب قدرت کوچینگ مثبت اثر «لی جی کولان و جولی دیویس» با ترجمه «محمدرضا مقدسی و نرگس زمانی» در ۱۶۵ صفحه و ۹ فصل توسط انتشارات ورجاوند  منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است کتاب قدرت کوچینگ مثبت مدعی است که کوچینگ فقط سرمایه‌گذاری روی دیگران نیست، سرمایه‌گذاری روی خود شما هم است.

” کتاب قدرت کوچینگ مثبت یک‌ کتاب مدیریتی است “

” مدیریت تنها به معنای اداره یک کارخانه یا شرکت بزرگ نیست”

“بلکه مدیریت میتواند به معنای واقعی کلمه، مدیریت خویشتن باشد. مدیریت احساسات و افکار و روابط  و رفتار “

 

 

فلسفه کوچینگ این است ،مثبت باشید مثبت باشید! این فلسفه کوچینگ است که به ما در تقویت و توسعه تاب آوری هم کمک میکند

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.