مدرسه تاب آوری برگزار شد

0

مدرسه تاب آوری انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ساعاتی قبل آخرین جلسه پاییز سال جاری را با حضور بیماران تحت درمان ، بقا و بهبود یافتگان و سایر همراهان و حامیان به اتمام رساند .
توضیح اینکه نخستین مدرسه تاب‌آوری کشور با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی باحضور سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیر‌کل آموزش‌وپرورش و رئیس شورای بیماران خاص پس از یکسال فعالیت آزمایشی موثر بصورت رسمی فعالیت خود را در آبانماه سالجاری آغاز کرده و هر هفته چهارشنبه ها جلسات این مدرسه بصورت رایگان برگزار میگردد .

مدرسه تاب آوری تلاش میکند برای تمامی شهروندان بویژه بیماران به مبتلا به سرطان خدمات آموزشی موثر ارایه دهد

و در این مسیر توانسته است حمایت وهمراهی مسئولین محلی و شورای بیماران خاص استان را نیز جلب نماید آنچه این فعالیت را شایان توجه کرده است همراهی و حمایت بالین بالاخص پزشکان در رده های تخصصی و فوق تخصصی سرطان با این اقدام است .

این نهاد مردم نهاد با تکیه بر سرمایه های اجتماعی توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان کرمانشاه و بصورت کاملا رایگان ارایه دهنده خدمات آموزشی و تخصصی در زمینه تاب آوری است و د رمسیرهای تاب آوری جسمانی ُ روانشناختی و تاب آوری معنوی و عاطفی خدمات خود را بصورت رایگاه ارایه میدهد .

مهندس عبدالحسین زهتابان مدیر عانل انجمن حمایت از سرطان استان کرمانشاه در این خصوص به میگنا گفت : مشکل اساسی حال حاضر در بهبودی و درمان سرطان مساله تشخیص به موقع است که متاسفانه اغلب اوقات تاخیر در تشخیص روند بهبودی را با مشکلات جدی مواجهه میکند وی در ادامه اضافه کرد که ما امیدواریم تغییرات در سبک زندگی و ارتقا دانش سلامت به ویژه در بحث پیشگیری و تشخیص زود هنگام تاثیرات مثبتی برجای بگذارد .

بنا بر همین گزارش از میگنا تسهیلگر این جلسه با عنوان از سردی و سیاهی یلدای سرطان تا بامداد سپید سلامت با تسهیلگری محمدرضا مقدسی برگزارشد .

 

 

مدرسه تاب آوری
مدرسه تاب آوری

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.