کارگاه تاب آوری ذهن آگاهی برای بیماران مبتلابه ایدز

کارگاه تاب آوری ذهن آگاهی برای بیماران مبتلابه ایدز توسط احیای ارزشها برگزار شد

0

کارگاه تاب آوری ذهن آگاهی توسط انجمن احیای ارزشها باتدریس دکتر ریحانه جباری روانشناس و مدرس دانشگاه برگزارشد.

ذهن آگاهی،مفهومی است که تحت تاثیر اندیشه های بودایی، توجه روان‌شناسان، روان‌درمانگران و محققان را به خود جلب و مداخلات متنوعی را بعنوان یکی از روشهای درمانی شناختی رفتاری موسوم به موج سوم ساماندهی کرده است که البته در کشور عزیزمان هم مقالات و پزوهشهای متعددی در این خصوص انجام شده است.

کاربرد پر اهمیت دیگری از روش ها و مداخلات ذهن آگاهی در مواجهه با بیماریهای سخت درمان و روزهای سخت زندگی است
از ذهن آگاهی یا توجه آگاهی میتواند در توسعه تاب آوری بعنوان روشی ساختارمند و اثر بخش مورد استفاده قرار بگیرد.

داشتن تاب آوری و توسعه آن توسط آموزشهای ذهن آگاهی به بهبود عملکرد شخصی، سلامتی و رفاه، بهبود سطوح انرژی، عملکردهای شناختی و مهارت های ارتباطی مبتلایان به ایدز / اچ ای وی  کمک می کند و به شما امکان می دهد که حضور فعالانه در زندگی داشته باشند.

پیشنهاد ما به شما

تاب آوری و بطور کلی آموزش در ارتقاء کیفیت زندگی نقشی مهم ایفا میکند. ذهن آگاهی فرآیندی روان‌‌شناختی است که معنای توجه به تجربیات زمان حال، بدون قضاوت. ذهن‌آگاهی توانایی کنترل اراده، غریزه و فرصتی برای اصلاح اشتباهات ناخودآگاه است.

برخی از مطالعات از جمله چندین پژوهش داخلی نشان داده است که آموزش ذهن آگاهی و تاب آوری و چشم انداز زمان میتواند بر حیات معقول و خردمندی هم تاثیر مثبت داشته باشد بر همین اساس شاید بتوان از این طریق توجه سازمانهای دولتی و غیر دولتی بویژه آنها در زمینه امداد اجتماعی ماموریت یا وظیفه جمایتی یا درمانی بعهده دارند به مقوله آموزش تاب آوری و ذهن آگاهی جلب کرد.

انجمن احیا ارزشها با همکاری خانه تاب آوری برگزاری دوره های آموزشی متنوعی را از سالها قبل برای مبتلایان به ایدز/ اج ای وی شروع کرده است و این روند کماکان ادامه خواهد داشت .
انجمن احیای ارزشها حامی زنان و کودکان اچ آی وی مثبت و ایدز است و مقام مشورتی اکوسوک در سازمان ملل دارد.

کارگاه تاب آوری ذهن آگاهی برای بیماران مبتلابه ایدز با تدریس دکتر ریحانه جباری نویسنده و مترجم خانه تاب آوری برگزار شده است  ختم کلام اینکه کتاب چگونه تاب آوریم ؟ با ترجمه ایشان توسط انتشارات حکمت کلمه منتشر شده است .

 

کارگاه تاب آوری ذهن آگاهی ایدز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 15 =