تاب آوری در مدارس

4

تاب آوری در مدارستاب آوری در مدارس

دانشمندان رفتارشناس از واژه تاب آوری حداقل برای توصیف سه پدیده استفاده می کنند:

۱- پیامدهای مثبت رشد ویژه کودکان و نوجوانانی که در محیط های پرخطر زندگی می کنند.

۲- توانایی به دست آمده پس از عبور از موقعیت های دشوار ۳- بهبودی، ترمیم و درمان پذیری معلمان و مدارس از جمله عوامل محافظتی و حمایتی برای کودکان و دانش آموزان بوده و به آنها کمک می کنند تا به مشکلاتی مثل فقر مزمن و استرس مداوم و مشکلات روحی والدین و خانواده های ناکارآمد خود فائق آیند.

کتاب تاب آوری در مدارس علاوه بر اینکه میتواند بعنوان محتوی آموزشی در دوره های تخصصی  تاب آوری  برای مددکاری اجتماعی، مشاوره، روانشناسی، رفاه اجتماعی و گرایش های مختلف مدیریت و حرفه های یاورانه مورد رجوع واقع شود،

در فعالیت های سازمانهای مردم نهاد نیز میتواند راهنمای تدوین و طراحی پروژه های تقویت تاب آوری باشد.

نان هندرسون با معرفی مبسوط چرخه تاب آوری در این کتاب علاقه مندان را با روشها و پروتکل های مداخلاتی اثر بخشی آشنا میکند که میتواند در تحول آموزشی بسیار کارآمد باشد.

کتاب تاب آوری در مدارس در فصول هشتگانه خود به تعریف تاب آوری در محیطهای آموزشی، چگونگی تقویت تاب آوری در مدارس، تاب آوری در فضاهای دانشگاهی و دانشجویی، توصیف ویژگی های مدارس تاب آور، خردورزی و تدبیر برای تقویت تاب آوری، انعطاف در فرآیندهای تغییر و تحولات آموزشی، تاب آوری در عمل و معرفی ابزارهایی برای تسهیل توجه نشان داده است.

قابل به ذکر است، مجموعه آثار خانم هندرسون و همکارش علاوه بر اینکه در ۲۵ کشور دنیا تدریس میگردد و به زبانهای فرانسوی، اسپانیایی و روسی نیز ترجمه شده است. پیش از این نیز کتاب ره نمای تاب آوری از همین نویسنده با ترجمه محمدرضا مقدسی و هُما نیابتی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته بود.

این کتاب توسط نشر ورجاوند و با ترجمه محمدرضا مقدسی و عفت حیدری در هشت فصل و ۱۶۰ صفحه در دسترس علاقه مندان به تاب آوری قرار گرفته است.

 

تاب آوری در مدارس

4 نظرات
 1. فاطمه بخشی می گوید

  با عرض سلام وخداقوت
  من مشاور مدرسه وازطرفی هم دانشجوی ارشد روانشناسی هستم که موضوع پایان نامه ام بررسی آموزش تاب آوری در سلامت روان در دانش آموزان هست وخیلی علاقمندم در کارگاه یا کلاس آموزش تاب آوری شرکت کنم حتی اگر در دوره تعطیلات عید باشد.
  کما اینکه یک پکیج تاب آوری هم تهیه کردم اما شرکت در کارگاه اول یرای توانمند سازی خودم ودوم شرط تایید استاد مدیر گروه دانشکده می باشد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید وپاسخگو باشید.

  1. admin می گوید

   با عرض سلام واحترام ، پیام شما دریافت شد

   1. Sogand می گوید

    سلام چطور این کتاب را دریافت کنیم؟

    1. admin می گوید

     با سلام و احترام خانه تاب اوری ارایه دهنده خدمات فروش نیست برای تهیه کتابها با ناشرین محترم یا مراکز پخش تماس بگیرید موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =