کارگاه تاب آوری حصارک در شهرستان کرج برگزارشد

به همت سرای محله حصارک

0

کارگاه تاب آوری حصارک در شهرستان کرج برگزارشد.

این نشست تخصصی اولین جلسه از دوره آموزشی تاب آوری و در راستای توانمند سازی جامعه محلی با تاکید بر نقش زنان در خانواده به همت سرای محله حصارک بالا شهرستان کرج برگزارشد .

نظر به اینکه زنان نقشی اساسی در تربیت و حفاظت از سلامت خانواده بعهده دارند لذا آشنایی ایشان با تاب آوری و روشهای تقویت آن و همچنین اصول و مبانی توسعه تاب آوری در خانواده و فرزند پروری میتواند یک اقدام راهبردی در ارتقای سلامت روانی و اجتماعی بشمار آید.

آنچه مسلم است گام اول در تاب آوری و توسعه اجتماعی تلاش برای توانایی و توانمندی زنان است چرا که زنان اصل و اساس تربیت و سلامت هستند.
بر اساس آمارهای منتشر شده در این زمینه  سالانه بالغ بر ۲۰۰ میلیون نفر از زنان در سراسر دنیا در رویدادهای طبیعی و سایر بلایای انسان ساز به نوعی دچار صدمه و آسیب میشوند چنانچه آمار صدمات و آسیب های اجتماعی همانند اعتیاد و طلاق و بیماریهای سخت درمان یا حوادث و تصادفات راندگی و ترافیکی را هم به آن اضافه کنیم متوجه خواهیم بود که تلاش برای توانایی و تاب آوری زنان تا چه میزان از اهمیت و حساسیت برخوردار است .

بنا بر همین گزارش دکتر محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب آوری مدرس این سلسله نشست های آموزش تاب آوری در سرای محله حصارک شهرستان کرج گفت : تاب آوری زنان و توانایی آنها سرمایه اصلی سلامت اجتماعی است و این حتی به دور از اعتقاد به توسعه زن محور صادق است که زن قلب خانواده است و تاب آوری قلب سلامت .

تاب آوری در زنان که پرورش دهنده نسل های آینده هستند امری بسیار با اهمیت است هم از این جهت یکی از ضروریات  و اقدامان بنیادین د رتوسعه اجتماعی توانمند سازی زنان و از بین بردن ذهنیت قربانی بودن آنان در خانواده و جامعه است.

کارگاه تاب آوری حصارک ساعاتی قبل بکار خود پایان داد .

کارگاه تاب آوری حصارک در شهرستان کرج برگزارشد

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هفت =