بخش دوم کارگاه تاب آوری کارکنان بانک مرکزی ایران

0

بخش دوم کارگاه تاب آوری کارکنان بانک مرکزی ایران برگزار شد

به همت اداره آموزش توسعه دانش بخش دیگری از دوره آموزشی تاب آوری برای کارکنان بانک مرکزی ایران و دوایر و سازمانهای تابعه برگزارشد این نشست تخصصی در تکمیل مطالب آورده شده در جلسه اول ادامه مباحث دارایی ها و توانایی ها را پی گرفت .

بنابر مطالب پیش گفته مبنی بر چیستی و چرایی تاب آوری و همچنین مروری بر یافته های پروژه های بین المللی بر اساس فهرستی از دارایی ها و توانایی ها و همچنین تاکید بر معنا و معنویت و جستاری در مصادیق این مفاهیم در زندگی شخصی و سازمانی ادامه مباحث را بخود اختصاص داده بود .

سنجش و ارزیابی تاب آوری فردی و مروری بر چگونگی تحلیل و تفسیر نتایج در آزمونهای روانشاختی بویژه نمره تاب آوری از دیگر موضوعاتی بود که  مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفتند ادبیات تحقیق نشان داده است پر از فراز و فرود است تاب آوری فردی میتواند با پیشرفت مداوم، بهبود و ارتقا سلامت مرتبط باشد زندگی سرشار از  هیجان و چالش‌های بزرگ است معنای دیگر زندگی  مسیری از فراز و فرود است مسیری که   بلندی‌هایی شادی، خنده، و لذت؛ به‌موازات پستی‌هایی از غم، انزوا و سردرگمی همه را در یک سبد واحد ارایه خواهد کرد برخی را زود فراموش خواهیم کرد برخی دیگر بخاطر ماندنی و مادگار هستند .

پیشنهاد ما به شما

توجه بیش از حد به چالش‌های زندگی – افسردگی، اضطراب، تروما، بیماریهای سخت درمان و فرسودگی شغلی  و … باعث می‌شود مسئله مهمی نادیده گرفته شود. این مسئله که چه چیزی به زندگی ارزش زندگی‌کردن می‌دهد؟ پس معنا، هدف و جستجوی خوشبختی چه؟

پس میلیون‌ها نفری که از نظر بالینی مشکل خاصی در آنها تشخیص داده نشده است، و به افزایش شجاعت، استقامت و امید نیاز دارند،  آنان که به تاب آوری و توانایی بیشتری نیازدارند چه‌کار باید بکنند؟

به نظر میرسد در روان‌شناسی و زمینه‌های مشابه، تعادل وجود نداشته است، چرا که این علوم، بیش از حد بر اختلالات و موارد منفی متمرکز بوده‌اند. شاید ضرورت باشد که اعلام نماییم زمان آن است که علم به بهترین چیزهایی که در انسان وجود دارد رو آورد و از یافته‌هایش برای کمک به انسان‌ها استفاده بیشتری بعمل آورد تا اینکه آنها بتوانند بر موانع عاطفی غلبه کنند، روابط قوی‌تری ایجاد کنند، از نقاط قوتشان برای تاب‌آوری بیشتر بهره ببرند و از زاویه جدیدی به استرس نگاه کنند و شادی و شادکامی بیشتری را تجربه کنند بخش دوم کارگاه تاب آوری کارکنان بانک مرکزی ایران با سنچش و ارزیابی محتوی و نحوه ارایه بکار خود پایان داد .

بخش دوم کارگاه تاب آوری کارکنان بانک مرکزی ایران

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.